Minu haridustee heliterapeudiks

Hakkasin muusikat õppima alates 6. eluaastast. Õppisin Tallinna Muusikakoolis klaverit, Georg Otsa nimelises Muusikakoolis ja Muusikaakadeemias klaverit ja koorijuhtimist.  Olen tegutsenud professionaalse muusikuna nüüdseks üle 25 aasta. Olen olnud erinevate kooride juht ja klaveriõpetaja lastemuusikakoolis.

Olen terve oma elu olnud huvitatud ka psühholoogiast ja aastal 2012 kui sündis minu kolmas laps, hakkasin õppima kristalliterapeudiks Universus koolis Kaia-Liisa Reinuti juures. Mõned aastad hiljem toimus minu isiklikus elus sündmus, kui minu keskmine laps oli mõnda aega koomas, mis pani mind kogu elu ja maailma peale vaatama täiesti uue pilguga. 

Mõtestasin täiesti ümber seni õpitu ja kogetu ja hakkasin looma muutusi iseendas ja oma elus. Juurdlesin küsimuse kallal, et mida ma ikkagi siin teha tahan? Miks ma olen siia tulnud?

Iseenda vajadustest lähtuvalt hakkasin huvi tundma teraapia maailma vastu. Mõtlesin, mida mina saan teha, et maailma paremaks muuta? Natuke läks aega kuni ma taipasin, et ainus, mida ma teha saan, on arendada iseennast ja muuta oma vaatenurki. Läbi selle muutub ka maailma minu sees ja minu ümber. 

Läksin õppima erinevaid teraapia suundi selleks, et õppida paremini tundma iseennast.

Õppisin

  • kristalliteraapiat,
  • kätega tervendamist,
  • Teetatervendamist
  • 3 aastat Holistika Instituudis Holistise Regressiooni terapeudiks
  • EFT meetodit
  • jne.

Kuidas ma jõudsin heliteraapia juurde

Mõned aastad tagasi avardus helide maailm minu jaoks täiesti uuel kujul, täiesti uuest seisukohast. Varem olin peamiselt seotud helidega kui kellegi poolt loodud vormidega ja struktuuridega, mida mina püüdsin muusikuna edasi anda läbi enda nägemuse. Nüüd hakkasid mind köitma helid kui loomise allikas, helid kui vibratsioonid. Kuna helid ja teraapia olid minu jaoks mõlemad tuttavad teemad, tundus loogiline minna õppima heliterapeudiks. Eestis seda aga praegusel hetkel õppida ei saa (on küll aeg-ajalt mõnepäevased kursused) selliselt, millele järgneb ka tunnistus ja sertifikaat terapeudi tööks. Seega, käisin koos kolleegiga seda õppimas Hispaanias ja läbisin intensiivkursuse kahe inglasest õpetaja käe all Association of Sound Therapy. Kuid 35 aastane kogemus muusikaga tegelemisel on andnud väga hea baasi helitajude paremaks tunnetamiseks, mida heliterapeudi töös väga vaja on.

Teraapia seanssidel kasutan ka teisi õpitud meetodeid, vastavalt vajadusele (holistiline rännak ja EFT on lisaks helidele minu lemmikud). Neid integreerides tekivad tihti veel võimsamad ja sügavamad tulemused.