Teraapia kestab keskmiselt 1 - 1,5 tundi. Teraapia ajal ollakse enamasti pikali - selili, vahel ka kõhuli. Terapeut teeb kõigepealt kindlaks, mida kliendi aura ja väli nii öelda kõneleb, mis vibratsiooniliselt inimese väljas toimub. Kui vaja, toimub ka väike vestlus.  Klient viiakse väikese meditatsiooniga lõõgastunud seisundisse, et meel saaks rahuneda ja et oleks võimalik paremini ligi pääseda alateadvuses olevale infole.

Vibratsioone, mis on häälest ära, mõjutatakse erinevate pillidega, kaussidega, heliharkidega ja ka inimhäälega, vastavalt sellele, millist helivibratsiooni parasjagu vaja läheb. Klient on turvaliselt fliisi all, sest energeetiliste muutustega võivad kaasneda külmavärinaid, või võib lihtsalt külm hakata. Samuti võib tunda surinaid, väikseid kipitusi, survet, need kõik on märgid sellest, et kehas ja energiaväljas toimuvad energeetilised muutused. Aga võib ka olla, et ei tunne üldse midagi, või ei oska midagi tähele panna, kuid see ei tähenda, et vibratsiooni mõjutusi ei toimu, need toimuvad igal juhul, lihtsalt alati ei oska me neid tähele panna. Ei ole ka väga harv juhus, kus klient läheb  sügavale teetalainete ja isegi deltalainete seisundisse ja jääb magama. Kuid enamasti on seda sellele kehale siis kõige rohkem vaja, et alateadvus saaks oma tööd teha. Sügavalt lõõgastunud seisundis saab teha ka meelerännaku ning saada alateadvusest infot psühholoogiliste teemade või probleemide kohta.

Selleks, et  tasakaalust välja läinud lained saaksid jälle püsivamalt harmooniliseks, läheb enamasti vaja vähemalt 4 seanssi.

Heliteraapiaga on võimalik kiirendada traumast välja tulemist, nii füüsilistest kui emotsionaalsetest, kuid alati tuleb arvestada, et nii nagu igasuguse ravi puhul, on ka heliteraapia puhul vaja olla kannatlik, kõik võtab aega, sest rakkude taastumine võtab aega ja samamoodi on vaja aega anda ka vibraatsiooniliste ja energeetiliste muutuste toimumiseks, kinnitumiseks, integreerimiseks.